Czerwone Gitary "Platynowy Koncert" - Dom Kultury w Wolbromiu

Czerwone Gitary „Platynowy Koncert”

Dodał(a): Agnieszka Hudzińska

Zapraszamy na koncert legendarnego zespołu Czerwone Gitary

Czerwone Gitary nazywane były polskimi Beatlesami i tak jak oni w 1969 roku na Targach Płytowych w Cannes (Francja) zdobyli nagrodę Trophėe du MIDEM. Ich popularność w Polsce, Związku Sowieckim, Niemczech i krajach ościennych, dorównywała tej, jaką cieszyła się Wielka Czwórka z Liverpoolu.

Zespół The Beatles od pięćdziesięciu lat nie istnieje, a Czerwone Gitary nadal występują, nagrywają i nadal odnoszą sukcesy.

Czerwone Gitary to legenda polskiej muzyki rozrywkowej .Ich wielkie przeboje znają i śpiewają wszystkie pokolenia Polaków. Ich koncerty ciągle przyciągają tłumy fanów. Maja fantastyczny kontakt z publicznością, z która śpiewają wszystkie swoje przeboje, takie jak: „Taka jak ty”, „Historia jednej znajomości”, „Nikt na świecie nie wie”, „Biały krzyż”, „Wróćmy na jeziora”, „Gdy kiedyś znów zawołam cię”, „Kwiaty we włosach”, „Powiedz stary gdzieś ty był”, „Jesień idzie przez park”.

W roku 2000 CZG zostały laureatem plebiscytu tygodnika „Polityka” na najlepszy polski zespół muzyczny XX wieku. Otrzymali też nagrodę Prometeusz 2000 za największe osiągnięcia artystyczne w sztuce estradowej i szczególne zasługi dla kultury polskiej.

Czerwone Gitary obecny skład

32-340 Wolbrom

Zobacz zwiastun:

Zobacz inne wydarzenia:

RAZ DWA TRZY – koncert „Ważne piosenki”

Koncert Jubileuszowy 10 – lecia istnienia Chóru Nowe Horyzonty

Kabaret Skeczów Męczących – Jeszcze nigdy nie było tak dobrze !

Wiesz, że wiem