Rekonstrukcja historyczna z okresu Powstania styczniowego - Dom Kultury w Wolbromiu

Rekonstrukcja historyczna z okresu Powstania styczniowego

Dodał(a): Agnieszka Hudzińska

3 marca o godz: 15:00 zapraszamy wszystkich małych i dużych miłośników historii i nie tylko, na „Rekonstrukcję historyczną z okresu Powstania styczniowego”

Wydarzenie odbędzie nie na terenach zielonych przy Domu Kultury w Wolbromiu
wstęp wolny

Sto sześćdziesiąt jeden lat temu, 22 stycznia 1863 roku, Polacy powstali przeciwko Moskalom.
W latach nadziei i nierównej walki przez cały czas trwania powstania narodowego, jak wiemy z historii z z tamtych dni , to obraz , zapisany w niejednej historii naszej małej ojczyzny zaplatanej w dzieje zrywu narodowego powstania styczniowego , który pełny jest opowieści o historiach związanych z latami walki i nadziei w obozie w marszu, na ulicach miasteczek i na polu bitwy.
Celem planowanego spotkania, będzie zorganizowanie wydarzenia historycznego charakterze widowiska zakresu edukacji historycznej , gdzie pasjonaci , rekonstruktorzy ukażą życie codzienne powstańca styczniowego przemierzając poprzez pokazy rekonstrukcyjne , ukazując publiczności bojowy szlak powstańców w scenkach rodzajowych ; wyposażenie powstańcze, ubiór patriotyczny męski, kobiecy z lat nadziei i walki 1863 /64. Snując przy tym opowieści powstańcze nieraz zasłyszane z pamiętników powstańczych. W ramach pokazu edukacyjnego adresowanego dla najmłodszych, dorosłych w scenerii roku 1863 w ramach , którego zaprezentujemy pokaz potyczki rekonstrukcyjnej z omówieniem historii wyposażenia powstańczego , tzw. nieszablonowej lekcji historii z roku 1863/64 . Zapraszając Uczestników do spotkania do współuczestniczenia w wydarzeniu z odbyciem wyjątkowej podróży w czasie, poprzez 45 minutowe widowisko ukazujące wątki historyczne, Ku pamięci i chwale służących utrwalaniu pamięci o bohaterach powstania styczniowego w celu podtrzymywania tradycji historycznych, wojskowych i patriotycznych oddziałów powstańczych związanych zawieruchą wojenną powstania styczniowego w odkrywaniu i dokumentowaniu śladów historii swojego miejsca zamieszkania … W organizowanym wydarzeniu edukacyjnym o charakterze widowiska, odbędzie się pokaz rekonstrukcyjny w zarysie historii lokalnej z opowieścią i ukazaniem sylwetek wojskowych z Powstania Styczniowego z udziałem GRH Oddziałów Powstańczych a zarówno oddziału zaborców . Na koniec spotkania , każdy z widzów będzie mógł z bliska zobaczyć wyposażenie ;mundury, repliki broni powstańczych zrobić pamiątkowe zdjęcie oraz wysłuchać opowieści historycznych.

„Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864″

• Dane wydarzenia:
  • Data:03.03.2024
  • Godzina:15:00
  • Typ wydarzenia: Inne
  • Adres:
  • Dom Kultury w Wolbromiu
    Ul. Leśna 2,
    32-340 Wolbrom

Zobacz inne wydarzenia:

RAZ DWA TRZY – koncert „Ważne piosenki”

Koncert Jubileuszowy 10 – lecia istnienia Chóru Nowe Horyzonty

Kabaret Skeczów Męczących – Jeszcze nigdy nie było tak dobrze !

Wiesz, że wiem